• Koniec školského roka v ZŠ Rovinka

• A je tu koniec ďalšieho školského roka! Nastal čas, aby si žiaci odniesli odmenu za svoju ročnú prácu v podobe vysvedčenia. Ešte predtým sme sa všetci stretli v školskej telocvični, kde sme si vypočuli slová pani riaditeľky Mgr. Eleny Zelenskej, ktorá ocenila najúspešnejších žiakov v okresných a krajských súťažiach i žiakov, ktorí zo školy odchádzajú a počas celého štúdia dosahovali mimoriadne výchovno-vzdelávacie výsledky. Pani riaditeľka všetkým popriala krásne prázdniny a dovolenku a vyslovila prianie, aby sme sa zdraví stretli opäť v septembri.

• Školský výlet do Znojma

• Jún je nielen mesiacom záverečného hodnotenia výchovno-vzdelávacích výsledkov žiakov, ale i mesiacom školských výletov. Je to príležitosť stráviť čas so svojimi učiteľmi i spolužiakmi mimo školy a triedy a spoznávať krásy a zaujímavosti Slovenska i okolitých štátov. Žiaci 9.A, 9.B a 8.A naštívili dňa 07.06 2024 pod vedením pani učiteliek  Žídekovej, Solčianskej a pána učiteľa Vajdíka Znojmo.

• Tajný denník Adriana Mola

• Dňa 06.06.2024 žiaci 8. ročníka pod vedením p. Dunčáka a p. Šelcovej navštívili divadelné predstavenie Tajný denník Adriana Mola v Štúdiu L+S. Adrian Mol je dospievajúci chlapec, ktorý rieši rozchod svojich rodičov, prvú lásku ale i  silu priateľstva a zložitosť vzťahov. Kniha je súčasťou učebných osnov literatúry 8. ročníka a sme radi, že žiaci mali možnosť prebrať učivo aj takouto formou.

• Naša žiačka úspešná na krajskom kole Biologickej olympiády

• Žiačka našej školy, Laura Ihnátová z 9.B triedy, sa zúčastnila dňa 14. mája 2024 krajského kola Biologickej olympiády v kategórii E - "odbornosť Geológia" na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Laura úspešne reprezentovala našu školu a získala krásne 3. miesto.

Blahoželáme k úspechu.

• Návšteva Múzea Ľudovíta Štúra

• Žiaci 8. a 9. ročníka sa pod vedením p. uč. Málekovej,  Dunčáka, Drusovej a Szeiff dňa 24.05.2024 zúčastnili exkurzie do Modry.  Mesta, ktoré často navštevoval Ľudovít Štúr, významný slovenský národovec, jazykovedec, politik, učiteľ, novinár i básnik, kodifikátor spisovnej slovenčiny. Posledné týždne svojho života strávil v dome, kde je dnes Múzeum Ľudovíta Štúra. Po zaujímavej prehliadke expozície sme navštívili cintorín s pamätníkom tejto významnej osobnosti a miesto, kde sa nešťastne postrelil.