• Nástrahy digitálneho sveta

• V rámci osvetovo-vzdelávacieho projektu Deutsche Telekom Services Europe Slovakia sa dňa 26.03.2024 konala pre žiakov 6. ročníka prednáška na tému ako sa bezpečne pohybovať v digitálnom svete.

Žiakov prednáška zaujala, o čom svedčili  ich otázky a pozornosť, za ktorú boli prednášajúcimi aj pochválení.

• Klokaníme 26. marca 2024

•     Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Súťažiaci sú rozdelení podľa veku do kategórií. Súťaž prebieha v čase školského vyučovania. Vo všetkých kategóriách súťažiaci riešia súbor testových úloh v stanovenom čase a vyberajú si jednu z niekoľkých možností riešenia. Tento rok sa opäť zapojilo veľa žiakov aj z I.stupňa a to už aj tí najmenší – prváci. Najlepší riešitelia v každej kategórii sú odmenení vecnými cenami.

Všetkým súťažiacim držíme palce a želáme veľa šťastia !

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN- okresné kolo

• Dňa 14.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín v priestoroch Labyrintu MsKS v Senci.

Našu školu reprezentovali z 1. kategórie v prednese poézie Kristína Česáková, 3.B a v prednese prózy Ruben Lujan, 4.B.

V 2. kategórii v prednese poézie Miroslava Kolesárová, 5.C a v prednese prózy Kristína Čatlošová, 6.B

Účasť bola výnimočná a konkurencia veľká. Žiaci z našej školy sa, žiaľ, neumiestnili na postupovom mieste.

Všetkým recitátorom  patrí vrúcna vďaka za účasť.

Mgr. Mária Červeňová

• Lyžiarsky kurz v ZŠ Rovinka

• Na prelome februára a marca sa 42 žiakov ZŠ v Rovinke zúčastnilo lyžiarskeho výcviku. Hoci dlhodobé oteplenie neveštilo dobré podmienky, napokon všetko dopadlo na výbornú.

Výcvik prebiehal na svahu v Krušetnici, Hruštíne, aj v SKI PARKU Kubínska hoľa. Okrem samotného lyžovania sa žiaci oboznámili aj s pojmom „biely kódex“ -  teda pravidlami správania sa na lyžiarskej trati. Tí zdatnejší prestúpili po 2-3 dňoch zo začiatočníckeho družstva do družstva pokročilejších.

Na záver kurzu inštruktori vyhodnotili a odmenili vecnými cenami najlepšieho lyžiara, najlepšiu lyžiarku, „skokana“ týždňa (s najvýraznejšími pokrokmi v lyžovaní) a tiež izbu na základe celotýždňového bodovania poriadku. A večerná diskotéka bola už len bodkou za vydareným kurzom ☺.

Eva Skákalová