• Kúzelná fyzika

• Fyzika možno nie je pre každého najobľúbenejším vyučovacím predmetom, ale 23.5.2023 sme sa presvedčili o tom, že opak môže byť pravdou.

Žiaci 3. - 7. ročníkov zažili fyziku úplne inak - kúzelne. Počas 5 vyučovacích hodín sa ročníky striedali a všetci si odniesli množstvo nových informácií o fyzike. Mali možnosť sledovať rôzne experimenty, kúzla z fyziky a zaujímavosti, kde sa s daným javom môžu stretnúť v bežnom živote. Bolo to zábavno-vzdelávacie predstavenie. Počas programu si niektorí žiaci mohli experimenty aj vyskúšať. Celý program bol veľmi pútavý a určite sa nikto nenudil.

Mgr.I.Kissová, zástupkyňa

• Deň mlieka s RAJO

Naša škola je zapojená do školského mliečneho programu podporovaného EU. Dňa 16.05. je Deň mlieka a k tejto príležitosti sme si pozreli prezentáciu, ktorá nám objasnila, prečo je konzumácia mlieka a mliečnych výrobkov dôležitá pre zdravý vývin dieťaťa. Po rozhovore a prezentácii žiaci ešte vyrábali a kreslili obrázky, ktoré súviseli s danou témou.

Zástupkyňa