• Karneval na našej škole

• Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hlavne obdobím karnevalov. A takýto fašiangový karneval nechýbal ani v našej škole. V popoludňajších hodinách sa žiaci zabávali spolu so svojimi pani vychovávateľkami a počas vyučovania sa rôzne rozprávkové bytosti, zvieratká, víly, princezné, strašidlá,... učili zábavnou formou vo svojich maskách. V tento deň im vyučovacie hodiny ubehli veľmi rýchlo a verte, že by bolo pre nich určite zaujímavé, keby sa takto vyučovalo celý školský rok.

Zástupkyňa

• Ypsilon - slovina je hra

•                                                                       Ypsilon – slovina je hra

Ypsilon, je zábavná súťaž pre žiakov základných škôl, v predmete slovenský jazyk a literatúra. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok.

Na I. stupni sa prihlásili žiaci zo 4.B a 2.B.

Z triedy 4.B to bolo 11 žiakov a z 2.B súťažili 5. žiaci.  Najlepší traja z každej triedy:

4.B                                                                                                                  2.B

Hodúrová Rebeka - 100 /100 b.                                                                Gajdošová Lucia - 87/100 b.

Tomišová Nela - 99/100 b.                                                                         Ludvigh Alexander - 81/100 b.

Majláth Martin - 93/100 b.                                                                        Verešová Lillien - 59/100 b.

Gratulujeme!

Mgr. Ivona Kissová, zástupkyňa

• Prednáška o eure

Prednáška o eure

Všetky 4. ročníky mali dňa 1.2.2023 zaujímavú prednášku o Európskej únii, o jej vzniku, ktoré štáty sú v EÚ a rozprávalo sa aj o vlajke EÚ. Žiaci sa dozvedeli kedy a kde sa zaviedlo euro, čo je to eurozóna, že eurozóna využíva jednu menu, jednu menovú politiku a nezávislé centralizované rozhodovanie. Dozvedeli sa, že euro je silná medzinárodná mena.  Tiež boli oboznámení s tým, že bankovky aj eurové mince obsahujú ochranné znaky zabraňujúce ich falšovaniu, obsahujú vodoznaky, ochranné vlákna a hologramy viditeľné na oboch stranách. Žiakov tiež veľmi zaujala informácia, že každá krajina eurozóny môže dvakrát do roka vydať dvojeurovú pamätnú mincu.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• V Kultúrnom dome Rovinka v štvrtok 26. januára 2023,  sa uskutočnilo školské kolo súťaže umeleckého prednesu poézie a prózy -  Hviezdoslavov Kubín.

Umeleckého prednesu sa zúčastnili žiaci 1. a 2. stupňa.

Milí recitátori a milovníci umeleckého slova súťažili v 2. kategóriách.

Z celkového počtu 32 žiakov ocenenie získali títo žiaci:

Vyhodnotenie:

1. kategória – prednes poézie

1.miesto: Michala Srncová, 4.B

2.miesto: Robin Lujan, 3.B

3. miesto: Miroslava Kolesárová, 4.C

1. kategória – prednes prózy

1. miesto: Melánia Jančigová, 4.C

2. miesto. Sofia Gutten, 2.C

3. miesto: Miriam Máčaiová, 4.C

2. kategória – prednes poézie

1. miesto: Lukas Marangni Pavlovič, 5.A

2. miesto: Mia Labantová, 6.A

3. miesto: Kiara Lujan, 6.A

2. kategória – prednes prózy

1. miesto Kristína Čatlošová

Do okresného kola súťaže postupujú za 1. kategóriu v prednese poézia Michala Srncová, 4.B, v prednese próza Melánia Jančigová, 4.C.

Do okresného kola súťaže postupujú za 2. kategóriu v prednese poézia Lukas Marangni Pavlovič, 5.A a  v prednese próza Kristína Čatlošová, 5.A.

Všetkým recitátorom patrí pochvala za veľmi pekné ukážky. Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšej reprezentácii našej školy. Za najlepšiu recitáciu si žiaci odniesli domov knižné odmeny a diplom, taktiež zúčastnení žiaci dostali za snahu sladké odmeny.

Súťaž školského kola Hviezdoslavov Kubín v tomto roku pomáhali zorganizovať pani zástupkyňa Ivona Kissová, p,uč. Danica Sándorová, p.vych. Katarína Szabová Badinková a p.uč. Červeňová.

Ďakujeme pani riaditeľke za poskytnutie pekných výherných cien.

Mgr. Mária Červeňová