• Vystúpenie tanečníka Miroslava Žilku

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vystúpenie tanečníka Miroslava Žilku.

Dňa1.10.2021 sa našou školou ozývala hudba v štýle Poppin, Lockin a Break dance. Tieto tance nám predviedol Miroslav Žilka ( umeleckým menom " Bruise" ) so svojou tanečnou skupinou Old School Brothers. Bol to výchovný koncert, na ktorý naši žiaci tak skoro nezabudnú. Žiaci si spolu s tanečníkmi aj zatancovali. Takéto úžasné vystúpenie motivuje mládež k pohybu a k aktívnemu životnému štýlu.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pytagoriáda.

Pytagoriáda – okresné kolo Pytagoriáda (PYT) je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z dvoch položiek, z bodov za správnosť a z bodov za čas. Tento rok sa okresné kolo konalo formou online dňa 13. a 14.apríla 2021. Súťaž v kategóriách P3, P4 a P5 je dvojkolová (školské a okresné kolo). Súťaž v kategóriách P6, P7 a P8 je trojkolová (školské, okresné a celoštátne kolo).

Z našich žiakov boli úspešní riešitelia:

4.B  Tomáš Sovík 19 + 9 bodov, Linda Heršelová 19 + 7 bodov, Jakub Baláž 18 + 8 bodov

4.C  Ema Pinkeová 18 + 8 bodov, Peter Chabada 16 + 4 body

5.C  Peter Hoták 18 + 5 bodov, Ela Olejárová 13 + 3 body

6.A  Viktória Smutná 18 + 5 bodov, Lucia Belianová 12 + 1 bod, Natália Hájniková 12 + 1 bod

8.A  Colin Mihál 12 + 2 body

Všetkým úspešným riešiteľom srdečne gratulujeme !

• Týždeň zdravej výživy

Do fotogalérie bol pridaný nový album Týždeň zdravej výživy.

Naši milí prváci a druháci sú veselé a zdravé deťúrence. Zistili sme, že všetci obľubujú ovocie a zeleninku. Každý deň majú pestrú a zdravú desiatu. Pochutia si na jabĺčku, hruške i paprike. Na hodine výtvarnej aj krásne vymaľujú a na písaní aj niečo krásne napíšu. Sú to naši šikovní žiaci.